top of page
Złącza ciesielskie DMX

Kątownik z regulacją FKS

Kątowniki FKS posiadają otwory w kształcie fasolek, co ułatwia montaż elementów nietypowych oraz eliminację naprężeń dylatacyjnych. Możliwość wzajemnego przesuwania się w pewnym zakresie łączonych elementów sprawia, że nie występują w złączu obciążenia pochodzące od odkształceń czy zmiany wilgotności drewna.

FKS
FKS

Kątownik kotwowy KK

Przeznaczone są do kotwienia drewna w betonie. Służą do mocowania słupów, belek podwalinowych, murłaty. Dolna część zatapiana jest w betonie, natomiast do części wystającej przytwierdzane są drewniane belki.

KK

Kątownik łącznikowy KL

Podstawowe kątowniki do łączenia drewna z drewnem, betonem lub stalą. Różne wielkości otworów zwiększają ich uniwersalność i umożliwiają montaż na różnych rodzajach łączników trzpieniowych.

FKS
FKS
KK
KK
KK
KL
KL
KL
KL
KL
KL
KL

Kątownik montażowy KM

Standardowe kątowniki z uniwersalną perforacją. Ilość umieszczonych w nich otworów sprawia, że za pomocą tych kątowników można zrealizować wiele prostych, jak i skomplikowanych połączeń.

KM
KM
KM
KM
KM
KM

Kątownik z przetłoczeniem KP

Kątowniki z głębokim przetłoczeniem wykazują się bardzo dużą wytrzymałością na zginanie. Posiadają one szeroką gamę przemyślanych układów otworowania, dzięki czemu można je stosować zarówno w standardowych rozwiązaniach, jak i dobierać pod indywidualnie projektowane złącza.

KP
KP
KP
KP

Kątownik z przetłoczeniem KPL

Charaktryzują się odejściem od tradycyjnych układów otworowania na rzecz dostosowania się do wymagań Eurokodu, gdzie jedną z naistotniejszych rzeczy jest zachowanie minimalnych rozstawów i odległości pomiędzy gwoździami. Posiadają one szeroką gamę przemyślanych układów otworowania, dzięki czemu można je stosować zarówno w standardowych rozwiązaniach, jak i dobierać pod indywidualnie projektowane złącza. Kątowniki KPL wykonane są z cieńszego materiału, co jest wynikiem prac nad uzyskaniem lepszego kompromisu pomiędzy ceną a wytrzymałością. 

KPL
KPL
KPL
KPL

Kątownik z regulacją KRD

Przeznaczone do montażu okien oraz ścianek działowych z płyt K-G. Podłużne otwory oprócz celów regulacyjnych pełnią też funkcję dylatacyjną. Ponadto, otwory fasolkowe można wykorzystać do wstępnego montażu, a montaż docelowy zrealizować z wykorzystaniem otworów okrągłych. Umożliwia korektę wzajemnego ułożenia łączonych elementów jeszcze przed przybiciem gwoździ, co jest przydatne przy konstrukcjach skomplikowanych lub wymagających precyzyjnego montażu. Możliwość wzajenego przesuwania się w pewnym zakresie łączonych elementów sprawia, że nie występują w złączu obciążenia pochodzące od odkształceń czy zmiany wilgotności drewna.

KRD
KRD
KRD

Kątownik szeroki KSO

Uniwersalne kątowniki do drobnych prac stolarskich i meblarskich. 

KSO
KSO
KSO

Kątownik wąski KW

Kątowniki do drobnych prac stolarskich i meblarskich. Ich szerokość sprawia, że można je mocować do wąskich boków desek oraz płyt.

KW
KW
KW
KW
KW

Kątownik wąski LW

Wąskie płaskowniki do drobnych prac stolarskich i meblarskich. Ich szerokość sprawia, że można je mocować do wąskich boków desek oraz płyt.

LW
LW
LW

Narożnik NA

Płaskowniki stosowane do montażu ram okiennych, drzwiowych i ościeżnic. Ponadto, stosowane są również do usztywniania naroży elementów płaskich, takich jak okiennice czy skrzydła drzwi.

NA
NA
NA

Płytka perforowana PP

Standardowe płaskowniki z uniwersalną perforacją. Ilość umieszczonych w nich otworów sprawia, że za pomocą tych płaskowników można zrealizować wiele prostych, jak i skomplikowanych połączeń. Stosowane są często do montażu wiązarów dachowych.

PP
PP
PP
PP
PP

Podstawa słupa PS

Ułatwia montaż elementów drewnianych z betonem, zapewnia odpowiednią dylatację drewna od podłoża.

PSU
PSU
PSU

Łączniki do pergoli GP

Węzy pergoli są niezbędnym rozwiązaniem pozwalającym wykonać konstrukcję we włóasnym ogrodzie. Elementy malowane na kolor czarny wraz z dedykowanymi zaślepkami na śrubę podnoszą estetykę całęgo połączenia.

GP

Łącznik narożny

GPLN

GP

Łącznik belki poprzecznej

GPLP

GP

Podstawa słupa

GPPS

GP
bottom of page